Niedziela 3 grudnia 2023

Co robimy?


Głównym obszarem naszych działań jest rozpowszechnianie wiedzy psychologicznej, w szczególności w zakresie psychoterapii, interwencji kryzysowej i pomocy internetowej. Świadczymy pomoc psychologiczną drogą internetową oraz w punkcie konsultacyjnym we Wrocławiu, publikujemy e-booki i artykuły na Portalu Pomocy Psychologicznej Psychotekst.pl, organizujemy i prowadzimy szkolenia, współpracujemy z mediami. Do realizacji naszych działań często wykorzystujemy zalety Internetu - jego elastyczność, ekonomiczność, popularność, łatwość dostępu, anonimowość, interaktywność. Jesteśmy jednak świadomi także jego ograniczeń: specyfiki komunikacji, braku bezpośredniego kontaktu, konieczności posiadania podstawowych umiejętności obsługi komputera.

Ideą, która nam przyświeca, jest pokazanie, iż nie jesteśmy bezradni w otaczającym nas świecie. Możemy, wykorzystując tkwiący w nas potencjał i korzystając z dostępnych nam technik, terapii, grup wsparcia, treningów, korygować i modelować naszą osobowość, wpływać na swój wewnętrzny rozwój, zwalczać negatywne skłonności, łagodzić cierpienie.

Jeżeli chcesz szczegółowo zapoznać się z zakończonymi i aktualnymi działaniami Stowarzyszenia INTRO, zapraszamy do działu "Nasze działania".Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright Stowarzyszenie INTRO
Pl. Sw. Macieja 4/5/6, 50-244 Wrocław
www.intro.org.pl - intro@psychotekst.pl